wypożyczalnia samochodów Warszawa
wypożyczalnia i wynajem samochodów Warszawa

Posts Tagged ‘range rover warszawa’

Opony homologowane

Posted in Uncategorized  by admin
December 27th, 2018

width=285Co to opony homologowane? Są to opony, które trafiają razem z samochodem do salonu danego producenta. Zwane są także oponami z pierwszego wyposażenia lub oryginalnego wyposażenia. Jednak zanim takie opony zostaną dodane do samochodu przechodzą kilkumiesięczne testy na zgodność wymiarów, wytrzymałości, hamowania, głośności oraz wielu innych. Jaka jest różnica między oponą z homologacją, a taką bez? Główną różnicą jest bieżnik, jego wzór, a nawet mieszanka użyta do zrobienia opony. Bieżnik w oponie z homologacją posiada niepowtarzalny, oryginalny wzór, a mieszanka jest tak dobrana, aby guma była odpowiednio twarda. Read the rest of this entry »

Comments Off

Posts Tagged ‘range rover warszawa’

Opony homologowane

Posted in Uncategorized  by admin
December 27th, 2018

Układ napędowy mechanizmu jazdy składa się ze sprzęgła głównego, pięciobiegowej skrzynki biegów (z biegiem wstecznym) i przekładni głównej z mechanizmem różnicowym, przenoszącym moment obrotowy na koła mostu tylnego. Skrzynka biegów, po wyłączeniu mechanizmu jazdy, za pośrednictwem przekładni redukcyjnej i pasowej napędza prądnicę synchroniczną (N = — 25 kVA, U = 100 = 29 A, f = 50 Hz). Prądnica jest umieszczona ramie podwozia z tyłu, za kabiną kierowcy. Ma ona specjalne uzwojenie wzbudzające, które pozwala na utrzymanie przy 1500 obr/min stałego napięcia, nawet przy zmianach obciążenia. Wytworzona energia elektryczna jest wykorzystywana do napędu silników elektrycznych mechanizmów roboczych albo do awaryjnego zasilania zewnętrznych odbiorników prądu. Read the rest of this entry »

Comments Off

Posts Tagged ‘range rover warszawa’

Opony homologowane

Posted in Uncategorized  by admin
December 27th, 2018

Ostatnio na coraz szerszą skale wprowadza się składy złożone z platform, do których przytwierdza się na stałe szyny stanowiące tor dla wózków, na których spoczywają pakiety przęseł. System przeciągania pakietów przęseł przy użyciu wózków ma także istotne wady, mianowicie: wymaga przerzucania wykorzystanych wózków na koniec składu; nie zabezpiecza wózków przed przesuwaniem się w czasie transportu. Platformy do przewozu przęseł. Platformy do przewozu przęseł torowych są wagonami techniczno-gospodarczymi służby drogowej. Od normalnych, powszechnie eksploatowanych platform różnią się jedynie zabudowanymi na ramie podwozia specjalnymi urządzeniami, przeznaczonymi do bezpiecznego transportu pakietów przęseł oraz łatwego ich przemieszczania w czasie robót na szlaku. Read the rest of this entry »

Comments Off

Posts Tagged ‘range rover warszawa’

Opony homologowane

Posted in Uncategorized  by admin
December 27th, 2018

Składy platform powinny być zestawiane w sposób umożliwiający ich użytkowanie jako pociągi wahadłowe do przewożenia przęseł przeznaczonych do układania nowego toru oraz do przewożenia starych, zerwanych przęseł togowych. Bierze sie również pod uwagę liczbę, długość oraz rodzaj przewożonych przęseł. Pociągi do przewozu przęseł powinny być zestawiane z platform wyposażonych w hamulec zespolony, gwarantujący zatrzymanie składu w każdych warunkach. Przed wyprawieniem pociągu z bazy nawierzchniowej należy sprawdzić stan techniczny urządzeń zabezpieczających i prawidłowość umocowanie przęseł przed ich przemieszczaniem się w czasie przewozu. Nie należy zapominać również o sprawdzeniu hamulców klockowych oraz maźnic zestawów kołowych. Read the rest of this entry »

Comments Off

« Previous Entries